Słowa przebudzenia:

„Ujrzałam Matkę Bożą w niewypowiedzianej piękności

– rzekła do mnie: Córko moja, żądam od ciebie modlitwy, modlitwy i jeszcze raz  modlitwy za świat, a szczególnie za Ojczyznę swoją.”

– Matka Boża do św. S. Faustyny w 1934 r.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Dwudziesta NIEDZIELA ZWYKŁA   –    14. 08. 2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 1900 nabożeństwo fatimskie z procesją do kapliczki.
  1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek Ur. Wniebowzięcia NMP. Matki Bożej Zielnej. Msze św. według niedzielnego porządku. Po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 830 Parafialne DOŻYNKI. Odpust w Łososinie Górnej.
  • we wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego
  • w środę wspomnienie św. Jacka, kapłana
  • w piątek wspomnienie św. Jana Eudesa, kapłana
  1. We wtorek o godz. 1800 Msza św. i modlitwy za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z procesją do kapliczki.
  1. O godz. 1700:

– w środę nabożeństwo maryjne, o godz. 1745 nowenna do  M. B. Nieustającej Pomocy.

– w  piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

–  dziękujmy za chleb na naszych stołach

1. Dzisiaj składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie    i Tarnowie
  1. Dzisiaj o godz. 1700 w naszym kościele spotkanie przedpielgrzymkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na spotkaniu będzie się można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę oraz zakupić bilety na autokar do Tarnowa i z Częstochowy.
  1. Organizuję wyjazd na Jasną Górę na wejście pielgrzymki – to jest w czwartek 25. sierpnia, wyjazd  o g. 500. Zapisy w zakrystii i w Zarządzie Grupy św. O. Pio. Wyjazd będzie zależny od liczby uczestników, aby był w miarę pełny stan w autobusie. Piesi pielgrzymi kupują bilety   u Przewodnika, aby mieli zapewniony przejazd.
  1. Pielgrzymka trwa od 17 do 25 sierpnia. Będziemy w parafii pielgrzymować duchowo. Będzie to nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 2000. Rozpoczęcie w środę. W czwartek Msza św. i modlitwy do Ducha Świętego (prowadzi jak zawsze Akcja Katolicka), w piątek Nowenna do św. O. Pio (prowadzi Grupa św. O. Pio).

Zapraszamy  parafialne grupy apostolskie do przeprowadzenia Apelu    czy pomocy w modlitwach i śpiewie w pozostałe dni.

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W kopertach i na konto złożyło je  w ubiegłym tygodniu 21 rodzin, na sprzątanie 8 rodzin, na ogrzewanie 5 rodzin.
  1. Za zmarłego Józefa Dudka zamówiono na pogrzebie 400 Mszy św.
  • 2 gregorianki odprawi O. Józef Matras ze swymi współbraćmi w zakonie – we wrześniu i październiku
  • 2 gregorianki odprawi O. Jarosław Paszyński ze swymi współbraćmi w zakonie
  • 2 gregorianki odprawi O. Dariusz Paszyński ze swymi współbraćmi w zakonie