Słowa, które mogą przebudzić:

To, co wielkie i piękne, rodzi się przez cierpienie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa - 24. 03. 2024 r.

1. Poświęcenie palm przed Mszą św. o godz. 1130, a po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę. Bóg zapłać za 9 książek ofiarowanych na nagrody za palmy przez Gminny Ośrodek Kultury. Palmy zabieramy do domu.
  1. Dzisiaj składka na Seminarium Duchowne naszej diecezji, jako jałmużna postna.
  1. Dzisiaj o godz. 1900 Adoracja Najświętszego Sakramentu - Nowenna w intencji Ojczyzny.
  1. W środę o godz. 1600 nabożeństwo maryjne, 1645 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – módlmy się o spokojne i owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocnych.
  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, zakończone Niedzielą Zmartwychwstania. W roku liturgicznym, tydzień ten jest czasem wyjątkowym, w którym uczestnicząc w świętych obrzędach – w sposób szczególny łączymy się z Męką i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy z Chrystusem tajemnicę Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, tajemnicę naszego ZBAWIENIA.
  1. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, Adoracja do godz. 2200.
  1. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Jezusa.

Od godz. 630 do godz. 1630 adoracja w Ciemnicy.

Porządek jest wywieszony w gablotach.

• godz. 900 Droga Krzyżowa dla wszystkich z koronką do Bożego Miłosierdzia
  • o godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci
  • o godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia
  • o godz. 1630 Droga Krzyżowa
  • o godz. 1700 Liturgia Wielkiego Piątku
  • 3 części Gorzkich Żali
  • Adoracja prywatna
  • o godz. 2130 Adoracja prowadzona przez młodzież
  • zakończenie adoracji o godz. 2300.
  • zapraszamy Panów Straży Pożarnej do trzymania straży przy Grobie Pańskim.
  • pamiętajmy o przystrojeniu przydrożnych krzyży, kapliczek
  • ofiary przy Adoracji Krzyża składane są na utrzymanie zabytków – pamiątek życia Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej
  • w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jest także w Wielką Sobotę.
  1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

co pół godziny od 830 do 1200. ( 830, 900, 1000, 1030, 1100, 1130 i 1200) oraz o godz.1400.

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 630.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1800.

Na to nabożeństwo przynosimy świece.

1. W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 600. Msze św. jak w każdą niedzielę (o godz. 630, 830, 1000, 1130 i 1600. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy Orkiestrę Parafialną, Panów Straży Pożarnej, Parafialne Grupy Młodzieżowe i Dziecięce, Służbę Liturgiczną – lektorów i ministrantów. Prosimy o przygotowanie i niesienie w procesji feretronów i chorągwi.
  1. 10.W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje - w kopertach i na konto złożyło je 7 rodzin, na ogrzewanie 4 rodziny, na sprzątanie 8 rodzin.
  1. Spotkanie ministrantów i lektorów (próba liturgii Triduum Sacrum) w czwartek o godz. 900.
  1. W sobotę przy poświęceniu pokarmów Młodzież Grupy Apostolskiej będzie miała do nabycia świąteczne ciastka domowe.–.
  1. Grupa św. O. Pio organizuje wyjazd do Łagiewnik na czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Wyjazd w sobotę

– 6 kwietnia - o godz. 1800, Msza św. o północy i powrót

do Laskowej. Zapisy w Zarządzie naszej Grupy.

1. Za zmarłego Józefa Świdra zamówiono na pogrzebie 271 Mszy św.
  2. 2 greg. odprawi O. Józef Matras ze swymi współbraćmi w zakonie
  3. 2 greg. odprawi O. Jarosław Paszyński ze swymi współbraćmi w zakonie
  4. 2greg. odprawi O. Dariusz Paszyński ze swymi współbraćmi w zakonie
  5. 1 greg. odprawi Ks. Józef Bommersbach