Najważniejsze to położyć Pismo Św. na stole, a nie na półce

– Obojętność wobec Pisma Świętego jest obojętnością wobec Chrystusa – mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II był gościem audycji “Rozgryźć Kościół” w trwającym Tygodniu Biblijnym.
Ks. Łabuda podkreśla, że lektura Pisma Świętego przygotowuje nas do lepszego przeżywania i rozumienia Mszy św.
Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich zachęca także do codziennego czytania Biblii w ciszy i skupieniu.

– Nieznajomość czy obojętność wobec Pisma św. jest obojętnością wobec mądrości, wiary w Chrystusa, obojętnością co do mojego zbawienia. Najważniejsze to położyć Pismo Święte na stole, a nie wysoko na półce, bo tam będzie stało i płakało. Po prostu otworzyć Biblię, najlepiej na którejś z Ewangelii i rozpocząć od Dobrej Nowiny – dodaje.

METODY BIBLIJNE