Słowa, które mogą przebudzić:

Dom jest wszędzie tam,

gdzie ludzie kochają się wzajemnie.

Piąta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

28. 04. 2024 r.

1. Piąta Niedziela Wielkanocna – Niedziela modlitw za kierowców.
  1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Odpust w Krosnej
  • w czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, dzień flagi naszej Ojczyzny
  • w piątek Ur. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. według niedzielnego porządku. Odpust w Michalczowej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
  1. W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych - w tygodniu będą po Mszy św. wieczornej, czwartek po nabożeństwie przed Mszą św., w niedziele i święta o godz. 1540.
  1. 4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę i czwartek od g. 1630.
  1. O godz. 1700:

- w środę nabożeństwo maryjne, o godz. 1745 Nowenna  do M. B. Nieustającej Pomocy.

- w czwartek Adoracja NS i nabożeństwo misyjno - powołaniowe

- w sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 1730.

Po nabożeństwie majowym nabożeństwo pięciu pierwszych  sobót miesiąca prowadzone przez Młodzież Grupy Apostolskiej

- módlmy się w intencji wszystkich kierujących pojazdami

1. W środę o godz. 2000 nabożeństwo pierwszych śród miesiąca ku czci św. Józefa, modlitwy za rodziny
  1. Odwiedziny chorych w domach w czwartek:
  2. Ks. Proboszcz Laskowa Górna o g. 830, Centrum o g. 1000
  • Ks. Prałat Dziedzice i Jabłoniec o g. 900
  • Ks. Tomasz Nadole, Ogród, Rozpite, Załpa o godz. 900

Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W kopertach i na konto złożyło je w ubiegłym tygodniu 15 rodzin, na ogrzewanie 3 rodziny, na sprzątanie 8 rodzin.