Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - zdjęcie
W czwartek 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.  Po Mszy św. o godz. 1000 ruszyła uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
Tego dnia złożyliśmy świadectwo wiary w Eucharystię wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej wioski. Wyraziliśmy wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i umacnia nas na drodze zbawienia. Wynagradzajmy także za profanacje Eucharystii w naszej Ojczyźnie. Dziękujemy za udział w procesji dzieciom przedszkolnym do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieciom pierwszokomunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, grupom apostolskim dzieci i młodzieży, Orkiestrze Dętej, Panom Straży Pożarnej, także za pilnowanie porządku i bezpieczeństwa na drodze, wszystkim niosącym feretrony i sztandary, panu Organiście, panu kościelnemu oraz panu Pawłowi za czuwanie nad nagłośnieniem.