TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA

19 marca rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. To inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Obok rodziców oczekujących potomstwa modlitwą zostaną objęci lekarze, politycy, dziennikarze, osoby i instytucje pro-life, a także przeciwnicy życia.
Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił pasterskiego błogosławieństwa inicjatywie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia.
Do tej modlitwy włączyła się m.in. wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.
W 11 rejonach naszej diecezji małżeństwa z Kręgów Rodzin podejmą modlitwę w parafiach – informuje ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.
– Ta modlitwa jest dzisiaj bardzo potrzebna, bo nasza Ojczyzna jest poróżniona. Dla niektórych ten temat jest niezrozumiały. Ponadto Domowy Kościół powinien starać się promować piękno rodziny, małżeństwa i macierzyństwa – dodaje.
Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczyna się 19 marca we wspomnienie św. Józefa, a zakończy się 25 marca w Dzień Świętości Życia.