O godność i godne życie

O godność i godne życie - zdjęcie
W środę 3 lutego zakończyło się nawiedzenie naszej parafii przez ikonę Matki Bożej Patronki Robotników i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Nawiedzenie rozpoczęło się dzień wcześniej, 2 lutego. – Maryjo, przybywasz do nas w dniu, w którym ofiarowujesz w świątyni swego Syna. Symeon nazywa Go światłością świata. Prosimy Cię, Maryjo, pomóż nam iść za światłem twego Syna, abyśmy nigdy nie zagubili tej drogi. I dopomóż nam nadal bronić Bożych praw, bronić Krzyża, nauki Ewangelii i Kościoła. Pomóż walczyć o ludzkie prawa, wziąć odpowiedzialność za nasze miejsca pracy i za Ojczyznę – mówił w słowie powitania proboszcz parafii Laskowa ks. Andrzej Wanat.
W ramach peregrynacji w parafii po wieczornym powitaniu czuwanie poprowadziły Akcja Katolicka i Grupa św. O. Pio. O godz. 20 czuwanie podjęły rodziny z Domowego Kościoła. O 21 spotkanie zakończone zostało Apelem Jasnogórskim i modlitwą młodzieży. Kolejnego dnia czuwały róże różańcowe, dzieci, grupa saletyńsko-misyna. Przed godz. 16 odbyło się nabożeństwo pierwszych śród miesiąca do św. Józefa a po niej zawierzenie parafii, rodzin, ludzi pracy i pożegnanie ikony i relikwii.

Ksiądz Andrzej Wanat zawierza parafię, rodziny, ludzi pracy MB Częstochowskiej Patronce Robotników.

– Czas nawiedzenia dla nas to chwila na gorliwą modlitwę, wynagrodzenie Bogu, Matce Bożej wszelkich zniewag, których doznaje w naszej ojczyźnie. Modliliśmy się także, by Maryja Patronka Ludzi Pracy, bł. Jerzy Popiełuszko wypraszali dla nas u Jezusa Ukrzyżowanego siłę do wierności Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, do obrony ludzkich praw, by bronili pracy dla wszystkich, upraszali godne warunki życia, radość i pokój dla wszystkich – dodaje ks. Andrzej Wanat, proboszcz laskowskiej wspólnoty.